Dolgu Enjeksiyonu

Doğru tanı ve uygun kullanım ile birkaç dakikada harikalar yaratan enjeksiyonlarla artık dolgu konusunda çaresiz kalınmasına gerek yoktur. Hyaluronik asit en sık kullanılan dolgu malzemesidir ve çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Hyaluronik asit, cilt yapısında bulunan bir maddedir. Pek çok ülkede bu materyal kullanılmaktadır. Ciddi firmaların ürünleri daha güvenilir ve daha etkilidir. Aynı zamanda herhangi bir yan etki oluşma oranı da daha azdır. Dolguların kalıcılık süreleri kalınlıklarına göre değişir. Çok derin olmayan çizgileri doldururken tercih edilmelidir.

Dolgular Nerede Kullanılır?

  1. Dudakların Doldurulması: Dudakların yapısı kişiden kişiye değişir. Yüz, güzelliği tamamlayan en önemli yapılardan biridir. Dolgun dudaklar, güzellik ölçütü olarak kabul edilir. Kadınlar genellikle dudaklarının inceliklerinden kurtulmak için dudak dolgusu yaptırırlar. Dudak asimetrisinde de çok olumlu sonuçlar alınabilir. Dudaklar için özel kalınlıkta ve esneklikteki dolgu malzemelerini kullanmak gerekir. Kullanılacak dolgu malzemesi kişinin dudak yapısına ve gereksinmesine göre değişir. Genellikle 1 ml yeterlidir. Bazen 2 ml'ye kadar kullanılması da gerekebilir. Hastanın cilt yapısını ve beklentilerini şekillendirmeye çalışmak en uygun olanıdır. Dudakların çizgilerini bozmadan doğal bir görünüm elde etmek için dolgu malzemesi desteği ile dudak kontürüne ince bir destekleyici şerit çizilir.
  2. İnce Kırışıklıklar: Kırışıklıkların yaş ile birlikte ortaya çıkması kaçınılmazdır. Oluşum yaşının genetik özelliklere bağlı olmasına karşın, sigara içme, ultraviyole ışınlara maruz kalma, stres, beslenme ve eksik ya da yanlış cilt bakımı gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Yaklaşık 30 yaşından sonra kırışıklık oluşumu da başlar. Göz çevresine yapılan dolgu daha ince oldmalıdır. Yanak, boyun, dudak kenarları, alın kırışıklıkları için ise daha kalın dolgular uygulanabilir. Zamanla kırışıklıklar derinleşir. Bu durumlarda en iyi dolgu malzemesini kullanmak gerekir.
  3. Gülüş Çizgileri: Kahkahalar eylemlerimizin en güzelidir. Gülmek bizi ve başkalarını mutlu eder. Kahkaha sırasında yüz kaslarımız kırışıklıkları görünür hale getirmek için sıkılaşır. Bu tip durumlarda gülüş çizgilerini de doldurmak gerekir. Doğal bir görünüm sağlamak için aşırıya kaçmamak önemlidir. İnsanların taze ve dinamik gösterilmesi her zaman çok daha önemlidir.
  4. Yüzdeki Asimetrinin Düzeltilmesi: Asimetri, bazen doğuştan, bazen de edinssel hastalıklar veya kazalar nedeniyle oluşur. Küçük çaplı asimetriyi hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri ile tamir edebiliriz. Bununla birlikte, eğer büyük ölçekli asimetri görülürse, kişinin kendi vücudundan alınan yağ ile doldurma işlemi de yapılabilir.

Doldurma İşleminin Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mı?

Hyaluronik asidin yan etkisi yoktur. İğnenin uygulama sırasında girdiği yerde hafif bir kızarıklık, şişme veya küçük bir morluk olabilir. İşlemden sonra zaten buz uygulaması yapılır. Hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri kullanılan hastalarda herhangi bir yan etki görülmez. Hyaluronik asit dolgu enjeksiyonu işlemi sırasında alerjiye neden olmaz. Hijyen kurallarına uyulmadığında enfeksiyon gelişebilir.

Yağ Enjeksiyonu

Vücudun tüm derialtını yağlar kaplar. Yağ enjeksiyonu yapmak için İstenilen her yerden yağ alınabilir. Hastaya zararı yoktur, çünkü tamamen kişinin kendi yağıdır. Tüm yüze yağ enjeksiyonu uygulanması daha uzun sürer. Derin çukurların doldurulması için yağ enjeksiyonu kullanılmalıdır. Çünkü etkisi ve faydaları yapay dolgulardan daha yüksektir.

Yağ Enjeksiyonu Mu, Yoksa Dolgu Malzemesi Mi?

Günümüzde, en yaygın dolgu uygulaması yüzdeki kırışıklıkların düzeltilmesidir. Yaş aralığı genellikle 25 ila 70 arasındadır. Özellikle yanak bölgesindeki çöküklerden şikayetçi olan herkes dolgu enjeksiyonu ile sağlığına kavuşabilir. Yanaklar, çevresel faktörlerden en çok etkilenen bölgedir. Her şeyden önce, hastaların yüzünü bir bütün olarak ele almak gerekir. Bu arada tercihlerini ve isteklerini dinleyerek gerekli işlem planı yapılır. Bu değerlendirmede hangi sürecin en iyi sonuçları vereceğine ve daha etkili olacağına karar verilir.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Botoks

Botoksun yardımıyla ciltteki kırışıklıklar ve çizgiler geçici olarak yok edilebilir. Botoksun etki süresi yaklaşık 3-6 aydır....

Dudak Kalınlaştırma Ameliyatına Hazır mısınız?

Dolgun ve diri dudaklar güzellik simgelerinden biridir....