Burun Estetiği Tasarımı

Burun yapısından yakınan herkes artık burun estetiği konusunda kendini şanslı hissetmektedir. Tıbbi teknoloji gelişimin büyük etkisine ek olarak, estetik cerrahi adına atılan yenilikçi adımlar çok etkili olmuştur. Burun ameliyatı ve bir sonraki süreç hasta için öncekinden daha rahattır ve bu da burun yapısı hakkında yakınan kişilerin daha estetik görünmesini sağlar. Ayrıca, doktorların yenilikçi çözümleri bu aşamada önemli bir rol oynar. Günümüzde estetik cerrahi operasyonu düşünen çoğu kişi, kişinin yüzünün ve burnunun yapısına uygun, yenilikçi çözümler geliştirmeye başlamıştır. Bu aşamada, çeşitli burun tiplerine özgü yenilikçi estetik uygulamalar geliştirilerek, hastalara burun için en uygun tasarım ve burun estetiği cerrahi teknikler uygulanmaya başlamıştır.

Kemerli Burun Estetiği

Her ne kadar bu bölgesel ve genetik bir şekil olsa da, Karadeniz bölgesinin özelliği, bazen birçok insanı endişelendiren burun yapısını ortaya çıkarmaktadır. Kemerli burunlarda, bazen burnun bir kısmı daha yüksek olabilir ve törpüleme yerine özel araçlar yardımıyla uygulama yapılabilir. Burnun kavisli yapısını bu aşamada düzeltirken, burunun alt ucu sırasıyla buruna ve yüz yapısına göre şekillendirilmektedir. Çünkü fazlalığı kaldırmak için burun ucunun şekillendirilmesi gerekir ve zor olan estetik sorunlara çözüm alınabilir.

Eğri Burun Estetiği

Estetik bir cerrah yeteneklerini ve mesleki bilgilerini en iyi şekilde kullanarak estetik ameliyatını gerçekleştirir. Burun aslında diğer uzuvlardan daha karmaşık bir yapıdır. Burun yapısının eğriliği travmatik, genetik veya doğmalık sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Bu burun tipinde kırığın şekline ve kırılma derecesine göre çeşitli düzeltme yöntemleri uygulanmalıdır. Cerrahi plan kavisli burun bölgesine göre hazırlanmalı ve eğrilik ameliyat ile düzeltilmelidir.

Düşük Burun Estetiği

Burnun bazı yapılarının lokal ve bazen genetik ve çevresel faktörler nedeniyle aşağı doğru eğildiğini görüyoruz. Genellikle kemerli burunda bulunan yapı, bazen yerçekimi ve yaşlanma etkisiyle ortaya çıkabilir. Normal şartlar altında, üst dudak ve burun arasındaki açı 90-100 derece olmalıdır ve bu tür burunlara sahip insanlarda 90 derecenin altında olduğu gözlemlenir. Bu sarkık nazal yapı tipi, bir insanın estetik yapısını olumsuz yönde etkiler ve bunun için ameliyat önemli bir etkendir.

Bu yöntem genellikle açık ya da kapalı bir teknik ile yapıldığı zaman avantaj olarak kabul edilir. Bir sarkık burun ucu, yukarıda belirtilen açı ile orantılı olacak kadar yukarı çekilmelidir ve gelecekte bu olası sarkma dokusunu desteklemek için kıkırdak dokusu onarılmaktadır. Burnun ucundan uygun bir oran alınarak burun estetiği işlemi tamamlanır. Bu aşamada, dudaklarda herhangi bir form değişikliği olmaz.

Uzun Burun Estetiği

Uzun burun yapısı insanları estetik açıdan huzursuz eden ve sosyal olarak geri planda kalmalarına yol açan bir yapıdır. Çünkü burnun bu yapısı gerekenden daha uzundur ve operasyon bu aşamada birçok yönden düşünülmesi gereken bir işlemdir. Uygulamada, hastanın sağ ve sol profilleri, yüzün alt ve üst tarafları göz önüne alınarak dikkatle analiz edilmelidir. Tersi durumda, burun oranını dikkate alırsanız, burun deliklerinde dengesizlik ile karşılaşılabilir. Bazı durumlarda, yüzün yapısı nedeniyle, uzun süreli bir sorun olmaması için burnun dokularının iyileştirilmesi gerekir. Bu aşamada çenenin ileri itilmesi gerekir. Bu, bir yağ enjeksiyonu veya bir çene ucu ile implantı ile kolaylıkla yapılabilir.

Büyük Burun Ucu Estetiği

Palyaço burnu olarak adlandırılan bu burun tipinin sosyal hayat üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir veya kendine güven eksikliği yaratabilir. Büyük burnu olan insanlar genellikle burun ucunun daha normal, yuvarlak ve eğik olmasından yakınırlar. Bu burun tipi, olduğundan daha büyük görünür.

Büyük burun kıkırdağının bir kısmı burun ameliyatı sırasında çıkarılabilir. Ardından, kıkırdakta kalan kısımlara dikiş kullanarak daraltma işlemi uygulanır. Bu yöntemle burnun geniş yapısı daha dar, simetrik ve daha estetik bir hal alır.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği, en çok tercih edilen estetik uygulamalardan biri olmakla birlikte oldukça karmaşık planlama, ameliyat süreci ve ameliyat sonrası bakım süreçlerinde ayrıntılı bir operasyondur....

Burun Estetiği Hakkında

Burun estetiği ameliyatları neden bu kadar zordur? Yanıt, hastaların burunlarında çeşitli anatomik değişkenliklerin ve değişik estetik isteklerin varlığında gizlidir....